NAKON SMRTI SARAJLIJE U ZADRU: Oglasila se hrvatska ministrica

Ministrica zdravstva Hrvatske Irena Hrstić izvijestila je u srijedu da je u slučaju smrti muškarca nakon liječničkog pregleda u Zadru proveden interni nadzor, da je na teren izašla zdravstvena inspekcija i da se očekuju njihovi nalazi, te je izrazila iskrenu sućut porodici.

“Postoji propisana procedura – prvo se provodi interni nadzor, a ovisno o nalazima može izaći i zdravstvena inspekcija. U ovom slučaju inspekcija je već bila na terenu, ali u ovom trenutku nemam nalaze ni internog nadzora ni inspekcije”, rekla je Hrstić u hotelu Westin, gdje je održana konferencija “Zdravlje kao bogatstvo: gospodarski i društveni učinci medicinskih inovacija”.

35-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine umro je 17. travnja, dvadesetak minuta nakon što je napustio zadarsku Hitnu gdje se javio zbog trnjenja ruke i lijeve strane tijela te je nakon pregleda otpušten kući.

Izvor: N1

Facebook
Twitter
LinkedIn

Autor

Valter Portal

Mi istražujemo za Vas

Valter Portal

Mi istražujemo za Vas